Публікації

Показано дописи з 2019

Новорічне свято

Зображення
Новорічне вітання від учнів 4- Б класу

Ходить по землі Святий Миколай...

Зображення

HEALTHY SNACKS FOR SCHOOL

Зображення
Зображення

Цілющі властивості меду

Зображення
        У рамках участі в програмах Healthy school: заради здорових і радісних школярів, eTwinning для учнів 4 класів було проведено пізнавальну годину про цілющі властивості меду та особливості його споживання. Учениця 4-Б класу Огородник Юлія, слухачка МАН України, секція "Фізика", призер обласного етапу захисту реферативних робіт 2019 року, розповіла одноліткам та присутнім педагогам про види меду, способи їх розрізнення та користь кожного.   Діти з цікавістю слухали емоційний виступ гімназистки, який вдало доповнювала мультимедійна презентація. Керівник роботи Горин Наталія Петрівна, яка на дозвіллі разом із чоловіком займається бджільництвом, наголосила: " Хто їсть мед, той не хворіє на простуду і легко одужує!"   На завершення всі присутні смакували мед із сухариками, поповнюючи свій організм вітамінами та мікроелементами.

Мово моя материнська...

Зображення

З Днем вишивальниці!

Зображення

Чарівний світ Зірки Мензатюк

Зображення
Творчість Зірки Мензатюк – яскрава сторінка новітньої української прози          Зірка Захарівна Мензатюк – українська казкарка, журналіст.          З нагоди дня народження авторки учні 4- Б класу здійснили   літературну подорож за творчістю письменниці в районній бібліотеці для дітей.  Читачі мали можливість познайомитися з творами  про наші свята, у яких приховано багато казкового, чарівного, з книги «Макове князювання».          Через детективні пригоди – до історії рідного краю. На сторінках книги «Таємниця козацької шаблі» – захоплива мандрівка замками України, переплетення сучасного і минулого, містики й реальності, багато пригод і гумору.          «Як я руйнувала імперію» – перша українська повість для підлітків про роки радянської імперії. Читачі знайомляться із підлітками, що дружать, сваряться, хуліганять і розуміють, чому були неминучими потрясіння, що їх зазнала Україна.          У книзі «Дике літо в Криму» герої твору вже відомі читача

Усе про наголос!

Зображення
Усе про наголос!

Ну що б, здавалося, слова...

Зображення
День української писемності та мови

На гостину до Василя Скуратівського

Зображення
«...Я щасливий, що прилучився до вічного джерела духовності...» Василь Скуратівський Василь Тимофійович Скуратівський народився 25 жовтня 1939 року на хуторі Великий Ліс Коростенського району на Житомирщині. У 50-х роках закінчив десятирічку у сусідньому селі Обіходах. Після закінчення факультету журналістики Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка в 1971 р. Василь Скуратівський працював у районних та обласних газетах, чимало їздив по країні, збирав фольклорні та етнографічні матеріали. На їх основі він опрацьовує свої чисельні публікації в періодиці та збірниках. Багато його праць було надруковано в збірниках «Отчий край», «Етнографія Києва і Київщини», «Традиції і сучасність», «Наука і культура України», «Полесье: Материальная культура», «Культура і побут населення України», «Древляни». Його фольклорні записи використовують упорядники багатотомного фундаментального видання «Українська народна творчість». Світогляд Василя Скуратівського формувався у часи
Зображення
 14 жовтня - особливий день для українців: він поєднав у собі три вагомих причини вважати його святковим.          Цього дня українці відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці – старовинне християнське свято, День українського козацтва, день створення Української повстанської армії, День захисника України.          Під час інтегрованого уроку бібліотекар районної бібліотеки для дітей Топольницька О. І. та класний керівник 4-Б класу Заліщицької державної гімназії Пацарина Н. М. здійснили історичний екскурс в історію цього свята, разом з дітьми славили Пресвяту Богородицю, покровительку українського війська, заступницю нашого народу.          Гімназисти пригадали твори з української літератури,  у яких описані ці події, співали стрілецькі пісні, автором яких є наш земляк Михайло Гайворонський.           Більше про події, які згадувалися цього дня, гімназисти дізналися під час огляду книжкової виставки «Мужність: відвага крізь роки», яку провела бібліотекар.

Вічне життя книги!

Зображення
                                                                                     Бібліотека - це той храм, де завжди                                                                                                       народжується і зберігається духовність.                                                                                                                       В. Сухоминський Учора, 8 жовтня, учні 4-Б класу Заліщицької державної гімназії разом з класним керівником Пацариною Н.М. відвідали Заліщицьку районну бібліотеку для дітей у рамках проведення місячника шкільних бібліотек. На відверту розмову про роль книги в житті сучасної людини гімназистів запросили завідувач бібліотеки Топольницька О.І. та бібліотекар Заянчковська Г.І.. Діти щиро спілкувалися як з дорослими, так і між собою, обговорюючи дискусійні питання:  " Чи потрібні бібліотеки в XXI столітті?", " Якою має бути книгозбірня майбутнього?".    Під час діалогу 95 відсотків опитаних твер

Трішки поезії...

Зображення
Осінній день, осінній день, осінній! О синій день, о синій день, о синій! Осанна осені, о сум! Осанна. Невже це осінь, осінь, о! — та сама. Останні айстри горілиць зайшлися болем. Ген килим, витканий із птиць, летить над полем. Багдадський злодій літо вкрав, багдадський злодій. І плаче коник серед трав — нема мелодій…                                                           Ліна Костенко     Відлітайте, дерева. Прощай, нетутешня пташко. Ані докору з уст. Нам лишається довга сльота. В керамічному глечику – кілька засохлих ромашок. Екібана від літа, довершена і проста. Півгодини дощу, півгодини ясного неба. Вогко дихає камінь бароко і рококо. Нагулятися містом, потім піти до себе, Відігрітись на кухні, запарити молоко. Підійти до вікна і дивитись, як дужий вітер Нагинає дерева і листя в саду мете. І про щось промовчати, торкнувши засохлі квіти. І про щось говорити: про вітер, про листя, про те, Що ця осінь така, як чудна перезріла панна – То дарує вам усміх, то хусточку мочить с

З ДНЕМ УЧИТЕЛЯ!

Зображення
                                                          Шановні колеги!  За покликом серця ми з вами обрали благородну, потрібну, але дуже відповідальну професійну стежину - педагогічну. Учити дітей - це не просто наша робота, це стиль життя, адже ми дбаємо про учнів, як про рідних доньок і синів. Бажаю вам, дорогі освітяни, незгасимої енергії, квітучого здоров'я, бадьорості щоденної, побільше щасливих моментів і вдячних посмішок дітей, нових здобутків і перемог!

Щиро усміхається нам осінь золота

Зображення

Мистецтво жити гідно

Зображення
       Вітаємо всіх друзів з України та далеко за її межами, з якими познайомилися завдяки участі в програмі eTwinning, з початком нового навчального року!         Здоров'я, наснаги, натхнення у всіх справах і високих балів!        

План роти класу на вересень

Зображення

Вересень кличе до школи

Зображення
                                 Із Днем знань, любі діти!  Бажаю, щоб гімназія для кожної дитини стала другою домівкою і другою сім'єю. Знайте, що наші вчителі завжди підтримають та допоможуть, адже кожен з вас індивідуальний і талановитий по-своєму. Бажаю дивовижних відкриттів і звершень! Вірте у себе, у свої сили. Усім яскравих  емоцій, легкого і насиченого цікавими подіями навчального року!

Літо-літечко, привіт!

Зображення
Ось і завершився черговий навчальний рік. 2018- 2019 н.р. приніс багато здобутків, перемог. Учні старанно долали труднощі на шляху до підкорення вершин нових предметів, зокрема фізики, хімії, геометрії. Окрім того, брали активну участь у різноманітних конкурсах та змаганнях, весело та активно проводили час.   Логічним завершенням 3(7) класу стала пізнавальна екскурсія Волинською землею. Дорогою до Луцька ми відвідали Дубенський замок і Національний заповідник " Козацькі могили" у Берестечку, а далі своєю могутністю та величчю нас зачаровував  Луцький замок. Проте найбільше сподобалася всім прогулянка разом із привидом Хрустелем нічним містом.  Наступного дня всі відкривали для себе таємниці життя і творчості Лесі Українки - тендітної, але сильної духом жінки.    На жаль, час мандрівки збіг дуже швидко, та попереду тепле літечко - пора розваг, веселощів, відпочинку.  Враження від екскурсії учнів 3(7)- Б класу:

15 травня - Міжнародний день сім'ї

Зображення

День матері

Зображення

Великодня гостина в Добрівлянах

Зображення

Юний віртуоз Богдан Середюк

Зображення
       Сьогодні, 27 березня,  учень 3-Б класу Богдан Середюк здобув почесне ІІ місце в обласному етапі конкурсу акордеоністів.      Щиро вітаємо!  Гордимося, що серед нас є такі талановиті особистості, адже Богдан ще й чудово малює.       Здоров'я, успіхів у всіх починаннях, творчих здобутків та перемог, Богдане! Так тримати!  

Вітання зі Святом весни!

      Зі Святом весни, ніжності, краси, любові усіх учителів вітають учні 3-Б класу Заліщицької державної гімназії.        Автор поезії - Марічка Шикман, учениця 3- Б.

Під час пожежі дій правильно!

Зображення
Пожежа – це неконтрольоване горіння поза спеціальним вогнищем, що розповсюджується.  Будь-яка пожежа починається із загоряння, яке інколи може ліквідувати одна людина, якщо має відповідні навички та знає правила поведінки під час пожежі.  Під час пожежі необхідно остерігатися високої температури, задимленості та загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев, а також провалів. Небезпечно входити в зону задимлення. При виникненні пожежі негайно викликайте пожежну охорону за номером 101  Основні дії під час виникнення пожежі: подзвонити до служби порятунку за номером 101; викликаючи службу порятунку, чітко називати адресу, поверх, номер квартири та своє прізвище; сповістити, що саме горить; негайно евакуювати з приміщення дітей, немічних людей та людей похилого віку; при евакуації уникати користування ліфтом, бо є ризик відключення ліфта від електроструму; при евакуації з висотного будинку більш

Ти знаєш українську?

Спробуй дати відповіді на запитання вікторини. Якщо Ти сумніваєшся або не знаєш, тоді попрацюй ще, про багатство рідної мови треба дбати. Не лінуйся! Мовознавча вікторина Українські діалектизми

Рідна мова - основа життя

Зображення
                       До календарів усього світу це свято ввійшло тільки у 1999 році.   Історія його, на жаль, має  трагічний початок, тобто святкуємо ми цей день з присмаком гіркоти. 21 лютого 1952 року в Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний д ень рідної мови, а з 21 лютого 2000 року цей день відзначають і в нас.                         Мабуть, кожен із нас неодноразово чув або й повторював слова «Вмерла мова в устах народу – вмер і народ».   Та, напевне, мало хто замислювався над значущістю цих слів. Справді, тільки той народ, який має свою мову, вважається окремою нацією. Ми ж її маємо. Калинову, солов’їну, рідну українську мову, яка передавалася з покоління в покоління як неоціненний скарб, вбираючи м

Інтернет -сховище новин, книга -дзеркало життя

Зображення
                          Людина отримує інформацію повсякчас, коли читає книги, слухає радіо, дивиться телевізор, спілкується. Завдяки науково-технічному прогресу з'явилися нові засоби передачі інформації, а разом з ними  - і нові цінності. Першим проривом у цьому напрямку стала книга, згодом - періодика, телеграф, радіо, телебачення і нарешті  -  Інтернет.        Дитина ХХІ століття   не може навіть уявити свого життя без комп’ютера, Інтернету.  Однак навіть наймудріший у світі комп’ютер не замінить людині книг, які втілюють у собі мудрість, історію та певну чарівність. З давніх часів бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі», а книгу - джерелом знань. Згадаймо повчальні слова І.Я. Франка:   Книги — морська глибина:   Хто в них пірне аж до дна,  Той, хоч і труду мав досить,  Дивнії перли виносить.       Саме тому спеціалісти бібліотеки для дітей Заліщицької ЦБС  систематично проводять бесіди, години спілкування, зустрічі з учнями, на яких пе

Увага! Булінг!

Зображення
                   Булінг – це відносно новий термін для пересічного громадянина, зміст якого кожен із нас не просто знає, а часто стикався з цим явищем у дитинстві. Це агресивна поведінка щодо окремої особи або групи з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження. Булінг може проявлятись у вигляді психологічного тиску (образи, приниження, погрози, ігнорування тощо) та фізичних знущань (удари, поштовхи, принизливий фізичний контакт, побиття та інше). Нерідко фізичний і психологічний тиск об’єднуються. Від булінгу страждають і агресори, і жертви. Усі вони переживають емоційні проблеми, не вміють будувати стосунки з людьми, мають проблеми психо-емоційного розвитку. Такі особи потребуватимуть підтримки дорослих, які б допомогли їм будувати стосунки  з людьми не лише у школі, але й протягом усього їх подальшого життя. Як зрозуміти, що дитина є жертвою булінгу Діти, які страждають від булінгу, можуть не хотіти йти до школи або ж можуть п