Сучасна українська проза: Софія Андрухович




На жаль, нічого не вдалось знайти за вашим запитомСофія Андр
Фелікс Австрія

Станіславів кінця ХІХ – початку ХХ століття. Звичайне місто на кресах «щасливої Австрії», в якому живуть, страждають, нероздільно закохуються, захоплюються наукою і шарлатанськими виступами всесвітньо знаних ілюзіоністів, розважаються на балах і карнавалах, ходять на шпацер і ховають таємниці у різьблених комодах. І на тлі епохи, яка для нащадків щораз більше обростатиме міфами про ідилічне життя, – долі двох жінок, що переплелися так тісно, як стовбури дерев – у нерозривному зв’язку, який не дає ні жити, ні дихати, ні залишитися, ні піти.

 «Фелікс Австрія» – другий роман української письменниці, перекладачки та публіцистки Софії Андрухович, який вперше побачив світ 2014 року. Книжка стала справжнім бестселером в Україні. 

«Фелікс Австрія» перекладено німецькою, польською, чеською, угорською, хорватською, французькою мовами; книжка стала лауреатом багатьох українських та закордонних премій та отримала чимало відзнак та нагород: 

2014 — Спеціальна відзнака Форуму видавців у Львові

2014 — ЛітАкцент року 

2014 — Книга року BBC

2015 — Літературна премія імені Джозефа Конрада-Коженьовського (Польща – Україна)

2015 — Премія Фонду Лесі та Петра Ковалевих 

2016 — Visegrad Eastern Partnership Literary Award (Словаччина, Польща, Чехія, Угорщина)




 Понівечений до непізнаваності в одному із гарячих точок на Сході України, герой роману «Амадока» лише дивом залишився живим. Це сумнівна втіха, після важких травм призвели до повної втрати пам'яті: чоловік не пам'ятає ні свого імені, ні звідки походити, не пригадує жодної близької людини, жодного фрагмента свого попереднього життя. Таким і віднаходити його жінка, любов і терпіння яку здатні творити дива: сягати найглибших пластів забуття і спогадів, поєднувати розрізнені клапті понівеченої свідомості, зшивати докупи спільну історію.


Амадока — найбільше в Європі озеро, розташоване на території сучасної України, вперше зібрано Геродотом і впродовж кількох століть відтворюється на картах середньовічними картографами, аж до свого раптового і цілковитого зникнення. Яким чином безслідно випаровуються великі озера, як зникають цілі світи, цілі культури — і що залишається натомість? Чи можна існувати зв'язок між єврейською Катастрофією Східної Європи і знищенням української інтеліґенції в часи сталінських репресій? Чи можете забути одну людину сягати на кілька поколінь під землю? Чи пов'язують нас знаки і шрами понівеченої пам'яті? Чи здатні любов і терпіння дати змогу торкнутися свідомості іншої людини?

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Трішки поезії...

Завдання для учнів 5 класів

Перевір свої знання з теми" Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія"